Zadzwoń do nas

Dziś jest poniedziałek 24 czerwca 2024 imieniny: Danuta, Emilia, Jan

 

                                                               

 

Gmina Świnna dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, zakupiła dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych wyposażenie niezbędne do niesienia osobom pokrzywdzonym i poszkodowanym.

W ramach otrzymanego dofinansowania zakupione zostały środki ochrony indywidualnej dla wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Świnna w postaci rękawic specjalnych, kominiarek oraz rękawic technicznych.

Całkowita wartość zadania - 60 762,00 zł

Dotacja celowa Funduszu Sprawiedliwości – 59 679,77 zł

Środki Gminy Świnna – 1 082,23 zł.

Nabyte wyposażenie przyczyni się do poprawy efektywności podejmowanych działań ratowniczych podczas udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnionego przestępstwa oraz zdarzeń będących bezpośrednim zagrożeniem zdrowia i życia, jak również do poprawy warunków pracy strażaków. Dzięki realizacji przedsięwzięcia podniesiona zostanie jakość w doposażeniu jednostek OSP oraz zwiększona zdolność do działań ratowniczych.

W dniu 11 listopada 2023 roku odbyło się uroczyste przekazanie zakupionego wyposażenia przez Wójta Gminy Świnna Pana Henryka Jurasza jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych.